Chemický peeling

Chemický peeling 

Chemický peeling je metóda, pri ktorej je na pokožku aplikovaná ovocná kyselina, najčastejšie kyselina glykolová v rôznej koncentrácii. Ošetruje sa najmä tvár, výstrih (dekolt), chrbát, stehná, predlaktia a chrbty rúk.

Výsledkom je zlepšenie:

-stavu akné a mastnej pokožky
-zjemnenie povrchu a zmenšenie pórov
-sploštenie jaziev
-lepšia hydratácia
-zblednutie pigmentových škvŕn
-vyhladenie jemných povrchových vrások
-a celkovo jasnejší vzhľad pokožky
Chemický peeling je veľmi účinná metóda ovplyvňovania stavu pokožky. Pôsobením kyselín sa odlúpnu povrchové či hlbšie vrstvy kože. Nasleduje proces hojenia, kedy sa odlúpnuté bunky kože nahrádzajú novými.Pleť má po zahojení viditeľne lepšie obnovenú štruktúru. Dochádza k vyhladeniu vrások. Pleť je vyrovnaná, jemnejšia, hydratovaná a odstránia sa prejavy akné a pigmentácie.

Čo je kyselina glykolová?WP_000437
Kyselina glykolová je jedna z ovocných kyselín, ktorá sa získava z cukrovej trstiny. Napomáha uvoľňovať a odstraňovať vrstvu odumretých kožných buniek a optimalizuje bunkovú obnovu pokožky.
Vplyvom jej pôsobenia na pokožku dochádza k zosvetleniu pleti, zmenšeniu pórov, zvýšenej hydratácii a pružnosti. Pri pravidelnom používaní dochádza k vyhladeniu vrások, jazvičiek po akné, alebo odstráneniu nežiaducich pigmentácii. Použitie prípravku s kyselinou glykolovou je vhodné pre suchú, vráskavú, mastnú, či aknóznu pokožku.

Čo je chemický peeling kyselinou glykolovou?
Peeling kyselinou glykolovou je špeciálna efektívna metóda omladzovania kože profesionálne vykonaná vyškoleným odborníkom. Ide o kontrolovaný proces odstraňovania povrchových kožných buniek, ktorého výsledkom je lepší vzhľad kože. Na tvár je aplikovaný roztok s koncentrovanou kyselinou glykolovou. Po krátkej dobe je chemicky neutralizovaný špeciálnym roztokom a tým je ošetrenie ukončené. Pokožka sa stáva na pohľad hladšia, žiarivejšia, pevnejšia a zdravšia. Nedochádza pri nej k toxickému pôsobeniu na bunky, ako pri predtým používaných chemikáliách ( napr. kyselina trichloroctová, phenol, kyselina salicylová a pod.).

Ako bude pokožka vyzerať bezprostredne po peelingu? 
Pokiaľ vám bude vykonaný povrchový peeling, bude pokožka ružová až červená a následne na to sa bude mierne olupovať. Toto olupovanie je možné skryť mejkapom. Po prevedení stredne hlbokého peelingu môže začervenanie pretrvávať až 14 dní a olupovanie bude výraznejšie. Môže dôjsť k prechodnému opuchu či vytvorení povrchovej chrasty.